Фото: DW
Вони готові скасувати санкції проти іранців “у відповідь на чіткі, перевірені кроки Ірану щодо своєї ядерної програми”.
Лідери Франції, Німеччини, Італії та Британії виступили зі спільною заявою, в якій привітали мирну угоду США та Ірану. На цьому тлі вони закликали Тегеран терміново відновити судноплавство через Ормузьку протоку.
Про це повідомляє CNN.
“Ми сповнені рішучості зробити свій внесок у досягнення цієї мети – згідно з вимогами наших відповідних конституцій – зокрема за допомогою суворо оборонної та незалежної місії із забезпечення безпеки комерційного судноплавства і проведення операцій із розмінування“, – йдеться в заяві.
Лідери також додали, що “готові зняти відповідні санкції” з Ірану, але тільки у відповідь “на чіткі кроки, що піддаються перевірці” Тегерана стосовно його ядерного питання.
Крім того, вони наголосили на своїй готовності співпрацювати зі США, Іраном і МАГАТЕ, щоб гарантувати, що Тегеран ніколи не придбає ядерну зброю.
Увечері 14 червня США та Іран після серії інтенсивних переговорів досягли мирної угоди.